XXIV Niedziela Zwykła 17 września 2023 r.

 1. Dzisiaj:

– na Mszy świętej o godzinie 11.00 w górnym kościele poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla najmłodszych dzieci.

– o godz. 17.00 Nabożeństwo Eucharystyczne, modlitwa różańcowa w intencji osób bezdomnych i wykluczonych społecznie.

 1. Od dziś do 24 września w salce ekspozycyjnej w dolnym kościele można oglądać wystawę akwareli pana Janusza Wojciechowskiego – serdecznie zapraszamy.
 2. Od jutra można zamawiać w kancelarii parafialnej Msze św. gregoriańskie na rok 2024.
 3. We wtorek o godz. 18.00 nowenna do św. Józefa, następnie Msza św.- modlimy się w intencji za dziecko poczęte, o szczęśliwe rozwiązanie oraz za osoby, które podjęły się duchowej adopcji.
 4. Ministrantów i tych, którzy chcieliby należeć do Służby Liturgicznej Ołtarza zapraszamy we czwartek o godz. 18.00 na Mszę Świętą i na spotkanie.
 5. W zakrystii są do odebrania deklaracje dla kandydatów w związku z przygotowaniem do bierzmowania, które należy do 24 września dostarczyć do kancelarii parafialnej. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się 1 października w niedzielę o godz. 19.00 w górnym kościele.
 6. Trwają zapisy na Parafialną Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w niedzielę 24 września – wyjazd o godz. 6.00, koszt wyjazdu 45 złotych.
 7. XXIII Diecezjalny Dzień Ministranta odbędzie się w Busku- Zdroju w Kościele św. Brata Alberta 30 września.
 8. XV Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie odbędzie się w sobotę 7 października 2023 roku.
 9. VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium w Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach odbędzie się 14 października.
 10. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do wspólnej narodowej modlitwy i refleksji podczas XXXIX Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 23 – 24 września.
 11. W dniach 13-15 października w naszej parafii odbędzie się KURS MARIA MAGDALENA dla kobiet. Następnie w dniach 20-22 października w naszej parafii odbędzie się KURS NOWE ŻYCIE. A od niedzieli 22 października rozpocznie się w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania będą się odbywały w każdą niedzielę (od 22.10 do 17.12) o godz. 19.00 w dolnym kościele. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotach (na stronie int. parafii) zapisy w zakrystii lub przez stronę internetową.
 12. Ponawiamy naszą prośbę do osób, które chciałby należeć do naszego chóru parafialnego. Szczegółowe informacje u pana organisty.
 13. 21 września w czwartek od godz. 8.00 do wyczerpania zapasów, będzie wydawana żywność dla osób potrzebujących

W tym tygodniu w liturgii kościoła przeżywamy:

18 września Święto Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

21 września Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; 23 września wspomnienie św. Ojca Pio

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy konsoli na korytarzu.
 

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia i życzymy opieki św. Józefa naszego Patrona.

 

Ks. Karol Zegan

Proboszcz Parafii Św. Józefa Robotnika w Kielcach

Formularz kontaktowy