XXIII niedziela zwykła 10.09.2023

Dzisiaj:

w Markowej na Podkarpaciu beatyfikacja dziewięcioosobowej rodziny Ulmów zamordowanej przez Niemców 24 marca 1944 roku za pomoc Żydom. Dziękujemy Bogu za nowych Orędowników.

– o godz. 14.45 w domu parafialnym, spotkanie formacyjne Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii.

– o godz. 17.00 Nabożeństwo Eucharystyczne, modlitwa różańcowa w intencji dzieci i młodzieży.

 1. W niedzielę 17 września na Mszy świętej o godzinie 11.00 w górnym kościele poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla najmłodszych dzieci, nie ma Mszy św. dla dzieci w dolnym kościele.
 2. Przypominamy, że uczestnictwo w katechezie szkolnej jest koniecznym warunkiem aby móc przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej oraz sakramentu bierzmowania. Natomiast uczniowie nie chodzący na religię w szkołach ponadpodstawowych nie są przygotowani do pełnienia roli chrzestnych i świadków do bierzmowania.
 3. W zakrystii są do odebrania deklaracje dla kandydatów w związku z przygotowaniem do bierzmowania, które należy do 24 września dostarczyć do kancelarii parafialnej. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się 1 października w niedzielę o godz. 19.00 w górnym kościele.
 4. Msze św. gregoriańskie na rok 2024, możemy zamawiać w kancelarii parafialnej od poniedziałku 18 września.
 5. W środę 13 września o godz. 20.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie – zapraszamy ze światłem.
 6. Również 13 września przypada szósta rocznica śmierci Księdza Biskupa Kazimierza Ryczana, prosimy o modlitwę za zmarłego Biskupa.
 7. 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – uroczystość odpustowa w parafii salezjańskiej, a przez cały tydzień trwają uroczystości odpustowe na Święty Krzyżu u Ojców Oblatów.
 8. W dniach od 17 do 24 września w salce ekspozycyjnej w dolnym kościele, nasza parafia organizuje kolejną wystawę akwareli pędzla pana Janusza Wojciechowskiego – serdecznie zapraszamy. Dodatkowo Pan Janusz zgodził się poprowadzić zajęcia plastyczne dla uczestników w wieku od 11 do 111 lat! Pan Janusz gwarantuje, że po kursie każdy będzie w stanie namalować swoją własną piękną akwarelę.

       6.Ministrantów i tych, którzy chcieliby należeć do Służby Liturgicznej Ołtarza  zapraszamy we czwartek o godz. 18.00 na  Mszę świętą i na spotkanie.

 1. We wtorek o godz. 18.00 nowenna do św. Józefa, następnie Msza św.- modlimy się w intencji naszych rodzin i małżeństw.
 2. Trwają zapisy na Parafialną Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w niedzielę 24 września – wyjazd o godz. 6.00, koszt wyjazdu 45 złotych. Zachęcamy również do udziału w pielgrzymce do Gietrzwałdu i Niepokalanowa.
 3. Zwracam się z wielką prośbą do osób, które chciałby należeć do naszego chóru parafialnego. Członkowie chóru to amatorzy, a każdy śpiewa tak, jak umie i kształtuje swoje umiejętności na próbach. Nie bójmy się poświęcić dla Boga więcej czasu. Każda osoba, która chciałby śpiewem wielbić Boga i ubogacać naszą liturgię jest bardzo potrzebna. Próby odbywają się w czwartki o 19.00 w budynku parafialnym na pierwszym piętrze. Można też podejść do pana Karola – organisty po Mszy św. dowiedzieć się czegoś więcej.
 4. Przesłuchania dzieci do zespołu Józefowe Kwiatki 11 i 18 września w domu parafialnym o godz. 18.30
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy konsoli na korytarzu.

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia i życzymy opieki św. Józefa naszego Patrona.

 Ks. Karol Zegan

Proboszcz Parafii Św. Józefa Robotnika w Kielcach

Formularz kontaktowy