loader image

Wyciągnij rękę do ubogiego…

W niedzielę, 15 listopada 2020 z woli Ojca Świętego Franciszka obchodzić będziemy IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7, 32). Papież pisze, że nasza modlitwa osiąga swój cel wtedy, gdy towarzyszy im służba ubogim. W takim duchu chcemy przeżywać to święto w naszej diecezji: poprzez modlitwę i inspirowanie do dzieł miłosierdzia.

Centrum obchodów stanowić będzie Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego w kieleckiej Bazylice Katedralnej, w niedzielę o godz. 18.00, sprawowana w intencji ubogich.

W naszych wspólnotach parafialnych i w rodzinach pamiętajmy, szczególnie w tym dniu, o modlitwie w intencji potrzebujących. Konkretnym dziełem miłości wyrastającym z obchodów Dnia Ubogich jest akcja „Tytka Miłosierdzia”. Podobnie jak w ubiegłych latach Caritas przygotowała papierowe torby, które pod koniec listopada będzie można odebrać w naszych parafiach i w Biurze Caritas w Kielcach. Zachęcamy, by wypełnić je produktami spożywczymi, środkami chemicznymi i przynieść w wyznaczone miejsce do parafii lub do najbliższej placówki Caritas. Pomoc trafi do osób ubogich, głównie starszych, samotnych zagrożonych epidemią.

Niech modlitwa i uczynki miłosierdzia będą wyrazem naszej ręki wyciągniętej do ubogich.

Formularz kontaktowy