loader image

Wielki Post: czas na odnowę wiary, nadziei i miłości

Najbliższa środa to Środa Popielcowa rozpoczynająca Okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na Msze św. do naszego Sanktuarium o godz. 6.30, 9.00, 11.00, 16.00, 18.00; Przypominamy o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych.

W Środę Popielcową obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły, czyli ograniczenie posiłków do trzech w ciągu dnia, w tym dwóch mniejszych i jednego do syta. Prawem o wstrzemięźliwości związane są osoby, które ukończyły 14. rok życia, a prawem o poście ścisłym osoby między 18 a 60 rokiem życia.

Przypominamy również, że Wielki Post to czas, w którym nie organizujemy i nie uczestniczymy w zabawach. Zachęcamy do owocnego przeżywania Wielkiego Postu poprzez modlitwę, pokutę i uczynki miłosierdzia. Zapraszamy także do udziału w nabożeństwach pasyjnych!

 

W tym czasie nawrócenia odnówmy naszą wiarę, zaczerpnijmy „żywej wody nadziei” i przyjmijmy z otwartym sercem miłość Boga, która przemienia nas w braci i siostry w Chrystusie – napisał papież Franciszek w Orędziu na Wielki Post 2021.

Orędzie papieża franciszka na wielki post 2021

Formularz kontaktowy