loader image

Uroczystość Wszystkich Świętych

W Uroczystość Wszystkich Świętych Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy weszli już do chwały niebieskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszach św. na kieleckich cmentarzach.

– na Cmentarzu na „Piaskach” o godz. 11.00 – przewodniczy Biskup Kielecki Jan Piotrowski;
– na Cmentarzu „Nowym” o godz. 11.00 – przewodniczy bp Marian Florczyk;
– na Cmentarzu na Cedzynie o godz. 12.00 – przewodniczy bp Andrzej Kalata;
– na Cmentarzu „Starym” o godz. 13.00 – przewodniczy kapłan z parafii katedralnej.

Wszystkie Msze Święte na cmentarzach poprzedzone będą procesją. Serdecznie prosimy o pobożny i aktywny udział w procesji i Mszy św.!

Przypominamy, że Uroczystość Wszystkich Świętych należy do tzw. świąt nakazanych, które zobowiązują nas do udziału we Mszy św.! Samo nawiedzenie cmentarza nie spełnia tego obowiązku!

Dla osób wierzących pamięć o zmarłych wyraża się przede wszystkim w modlitwie – dlatego nie wystarczy przynieść na grób kwiaty, czy zapalić znicze. Należy starać się ulżyć w cierpieniu duszom przebywającym jeszcze w czyśćcu. Możemy to zrobić poprzez ofiarowane w ich intencji Msze św., modlitwę – zarówno wspólnotową czyli tzw. wypominki, jak i indywidualną – szczególnie różaniec.

Dodatkowo w dniach 1-8 listopada Kościół zezwolił, aby wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogli pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, w pozostałe zaś dni listopada odpust cząstkowy, który można ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu – CZYTAJ WIĘCEJ.

Pamiętajmy o słowach św. Moniki, która umierając w podróży do ziemi rodzinnej upominała swoich synów: Ciałem się nie kłopoczcie, złóżcie je gdziekolwiek. Byleście o mnie zawsze pamiętali przed ołtarzem Pańskim!

Formularz kontaktowy