loader image

Rozpoczął się nabór do Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach

Rekrutacja do WSD

„Pójdźcie za mną, a uczynię was rybakami ludzi”. Jeśli te słowa Jezusa odbijają się szczególnym echem w Twoim sercu i pragniesz odpowiedzieć na nie całkowitym poświęceniem swojego życia na służbę Bogu i ludziom – wstąp do kieleckiego Seminarium!

Jeżeli zachwyca cię droga powołania kapłańskiego i jesteś gotów podjąć trud głębszej modlitwy, studium i pracy nad sobą, aby przygotować się do głoszenia współczesnemu światu Chrystusowej Ewangelii… to zapraszamy Cię do wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach są zarazem studentami Wydziału Teologii KUL. Dlatego rozpoczęcie studiów Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach wiąże się zarówno z rozmową kwalifikacyjną przeprowadzoną z przełożonymi WSD w Kielcach, jak i wynikiem rekrutacji na Wydziale Teologii KUL.

 

Ważne terminy związane ze zgłoszeniem się do WSD w Kielcach:

Pierwszy termin rekrutacji na studia w WSD w Kielcach trwa do 8 lipca 2021 r., tzn. do dnia, gdy możliwa jest rejestracja kandydata w systemie e-KUL. Po tym terminie ogłoszony będzie wolny nabór – rejestracja kandydatów w systemie rekrutacyjnym KUL planowana jest począwszy od 21 lipca.

Obowiązują kryteria rekrutacji takie, jak na Wydziale Teologii KUL oraz wynik rozmowy wstępnej.

Przed rejestracją w systemie rekrutacyjnym KUL kandydat winien zgłosić się do rektoratu WSD w Kielcach celem przeprowadzenia wstępnej rozmowy. Podczas niej kandydat uzyska wszystkie niezbędne informacje dotyczące rejestracji i studiów w WSD w Kielcach.

Od 6 września rozpoczyna się kurs wstępny dla kandydatów.

Późniejszy termin przyjęcia będzie możliwy tylko w trybie nadzwyczajnym.

 

Rekolekcje w wsd

Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach organizuje Rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej, która ukończyła 18 rok życia. W tym roku odbędą się w dniach 5-8 lipca w budynku WSD. Udział w rekolekcjach powołaniowych jest bezpłatny.

Szczegóły na plakacie. Zgłoszenia proszę kierować na adres email: [email protected]

Dziękuję za modlitwę w intencji nowych powołań do naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Ks. Kamil Banasik
MODERATOR DUSZPASTERSTWA POWOŁAŃ W DIECEZJI KIELECKIEJ
Tel. 504-198-151

Formularz kontaktowy