loader image

Przed nami kiermasz Misyjny

Od wielu lat Siostry Pasjonistki z parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach organizują coroczny kiermasz Misyjny. W tym roku niezwykła inicjatywa odbędzie się w niedzielę, 17 października. Celem jest wsparcie misji w Kamerunie.

Kiermasz to zawsze wyjątkowe wydarzenia dla całej wspólnoty parafialnej na kieleckim Szydłówku.

– W tym roku w szczególny sposób zaangażowali się w jego organizację rodzice najmłodszych dzieci, które śpiewają w scholi. Maluchy śpiewają, a ich rodzice działają na rzecz misji. Jak zawsze nie zawiedli nas nasi sprawdzeni darczyńcy. Wszyscy przekazali swoje książki, foldery i liczne gadżety. Najbardziej wzruszają jednak dary prostych ludzie, którzy dzielą się tym co mają – własnoręcznymi drobiazgami, gipsowymi figurami i dewocjonaliami. Wszystko dla misji, aby pomóc misjonarzom i najbardziej potrzebującym mieszkańcom Kamerunu – mówi siostra Faustyna Czajkowska, pasjonistka.

Siostry od wielu lat niosą pomoc w tym kraju. Na Czarnym lądzie pracują od 1986 roku. Są między innymi w Bertoua Tigaza i pracują w przychodni, w której leczą się chorzy na AIDS, malarię i tyfus.

 

Tekst za: Radio eM Kielce (artykuł Michała Łosiaka)

Więcej w nagranym materiale.

 

Formularz kontaktowy