- Dzisiaj:
- Dyrekcja i wspólnota SP nr 27 prosi o oddawanie głosów na Projekt Ogólnomiejski, w ramach którego planowane jest powstanie boiska i innych atrakcji dla mieszkańców. (Tylko po Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30.)
- o godz. 16.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego w kaplicy narożnej w dolnym kościele;
- o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne, modlitwa różańcowa;
- odbywa się Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę.
- W poniedziałki i czwartki w dolnym kościele o godz. 19.00 są prowadzone katechezy neokatechumenalne.
- We wtorek:
- o godz. 18.00 nowenna do św. Józefa modlimy się w intencji Kościoła Powszechnego a następnie Msza św. w intencjach zbiorowych;
- o godz. 19.00 – na salkach parafialnych – spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Zapraszamy też osoby chętne do zaangażowania się w działalność AK.
- W środę:
- o godz. 6.30 będziemy modlić się za s. Teresę i s. Faustynę z racji imienin.
Wdzięczni za posługę Sióstr w naszej parafii, wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem świętych patronów i Św. Józefa. Prosimy o modlitwę za Siostry; - na godz. 17.00 zapraszamy dzieci pierwszo-komunijne i ich rodziców, na obrzęd poświęcenia różańców;
- rozpoczynamy miesiąc październik, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.15, natomiast w niedzielę o godz. 17.00.
- o godz. 6.30 będziemy modlić się za s. Teresę i s. Faustynę z racji imienin.
- Do Środy w kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. gregoriańskie na rok 2026. Intencje Mszy św. indywidualnych na rok 2026 będziemy przyjmować od Czwartku (2 października) od godz. 8.00 do 17.00 w domu parafialnym na 2 piętrze.
- W czwartek na godz. 19.00 do kościoła zapraszamy lektorów i osoby czytające Słowo Boże w czasie Mszy św. w naszym Sanktuarium. Zapraszamy osoby chętne, które chciałby włączyć się w tą posługę.
- W czwartek spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium o godz. 19.00 w domu parafialnym.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca października.
- w czwartek: o godz. 17.30 różaniec w intencji seminarium i o nowe powołania;
- o godz. 18.00 Msza św. w intencji Margaretek, Grona Przyjaciół Seminarium, Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin;
- w sobotę w dolnym kościele o godz. 15.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 16.00 Msza św. i zmiana tajemnic różańca;
- o godz. 17.00 adoracja wynagradzająca zniewagi uczynione Matce Bożej;
Spowiedź na Mszach św. Kapłani odwiedzą chorych.
- W sobotę 4 października odbędzie się XVII Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Katedry Kieleckiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków naszych Róż Różańcowych i osoby chętne do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Szczegółowy program w gablotach i na stronie internetowej.
- Zachęcamy do udziału w nocnym czuwaniu na Jasnej Górze z 4 na 5 października. Zapisy na wyjazd w zakrystii.
- W sobotę 11 października, w Kielcach odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Wojowników Maryi. Po przemarszu procesji różańcowej z Placu Katedralnego do naszego Sanktuarium o godz. 12.00 będzie sprawowana Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka. W spotkaniu weźmie udział około 5 tysięcy mężczyzn z całej Polski. To dla nas wielkie wyróżnienie gościć tą Wspólnotę w naszej parafii. Organizatorzy proszą, że jeśli ktoś chciałby wesprzeć to wydarzenie to najprostszą formą wsparcia jest upieczenie ciasta i przyniesienie go w sobotę od godz. 8:00 na plac kościoła Świętego Józefa Robotnika, namiot z ciastami.
- W najbliższym tygodniu w liturgii kościoła będziemy obchodzić:
- w poniedziałek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
- we wtorek wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
- w środę wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
- w czwartek wsp. świętych Aniołów Stróżów;
- w sobotę wsp. św. Franciszka z Asyżu.
- Prasa katolicka, znajduje się przy konsoli na korytarzu.
- W następną niedzielę:
- taca na potrzeby budowlane kościoła;
- na Mszy Świętej o godz. 16.00 w górnym kościele odbędzie się uroczyste złożenie deklaracji komunijnych;
- po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Jerycho Różańcowe.
Solenizantom i jubilatom
nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia
i życzymy opieki św. Józefa naszego Patrona.
Ks. Karol Zegan
Proboszcz
Parafii Św. Józefa Robotnika w Kielcach