loader image

Marsz dla Życia i Rodziny

W tym roku w Kielcach nie będzie tradycyjnego Marszu dla Życia i Rodziny. Organizatorzy nie rezygnują jednak z wydarzenia i zapowiadają, że odbędzie się ono w innej formie, 30 maja 2021 r. W programie znajdzie się Msza św., audycja radiowa i koncert.

Marsze dla Życia i Rodziny odbywają się od 2006 r., a ogólnopolskim koordynatorem wydarzeń w całej Polsce jest Centrum Życia i Rodziny. W Kielcach pierwszy marsz odbył się w 2011 r., a jego pomysłodawcą był biskup Kazimierz Gurda. Ideą wydarzenia jest promowanie podstawowych wartości, których należy bronić.

– Najważniejszym przesłaniem marszu jest głośne wypowiedzenie prawdy, że życie człowieka zaczyna się w chwili poczęcia i kończy wraz z naturalna śmiercią. Jest ono największą wartością, dlatego należy je chronić za wszelka cenę i wszelkimi sposobami – mówi Włodzimierz Rybczyński z Domowego Kośccioła „Ruchu Światło – Życie”.

W niedzielę, 30 maja 2021 r., o godzinie 15.30 na antenie Radia eM Kielce rozpocznie się audycja z udziałem organizatorów i zaproszonych gości. O godzinie 18.00 na Placu Jana Pawła II przed kielecką katedrą rozpocznie się Msza św., którą odprawi i homilię wygłosi Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Eucharystia będzie sprawowana w obronie życia i w intencji rodzin. Po niej odbędzie się koncert w wykonaniu chóru kościoła garnizonowego w Kielcach.

Tegoroczny marsz odbywa się w szczególnym czasie, ponieważ trwa Rok Rodziny. Przewodnim hasłem wydarzenia są słowa z nauki prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego: „Rodzina Bogiem silna mocą swego narodu”.

tekst za: em.kielce.pl

Formularz kontaktowy