loader image

Dzień Życia Konsekrowanego

Dnia 2 lutego – w Święto Ofiarowania Pańskiego, w Polsce nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej – od 1997 r. obchodzony jest również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Ustanowił je św. Jan Paweł II stawiając przed Kościołem 3 cele:

1. by uroczyście uwielbić Boga i składać dziękczynienie za wielki dar życia konsekrowanego, życia, które ubogaca i raduje Kościół

2. by przyczynić się do poznania i do szacunku dla życia konsekrowanego ze strony ludu Bożego.

3. aby odkryć jeszcze bardziej w świetle wiary blaski tego Bożego piękna, jakim jest życie konsekrowane, oraz aby jeszcze żywiej uświadomić sobie jego niezastąpioną misję w Kościele i w świecie.

 

We wtorek, dnia 2 lutego, taki Dzień przeżywać będziemy w parafiach, modląc się w intencji osób konsekrowanych i o nowe powołania do życia konsekrowanego.

W parafiach, w których są osoby życia konsekrowanego: siostry zakonne, zakonnicy, dziewice i wdowy konsekrowane, byłoby wskazane, aby po homilii odnowiły swoje śluby. W tym Dniu wspomagamy także materialnie zakony klauzurowe.

Zachęcam także do lektury Listu bp. Jacka Kicińskiego CMF – Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego na Dzień Życia Konsekrowanego.

Ks. Tomasz Rusiecki
WIKARIUSZ BISKUPI DS. ŻYCIA KONSEKROWANEGO

List bp. Jacka Kicińskiego CMF

Rozmowa z siostrą Brygidą Paszkowską i Faustyną Czajkowską z parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach. Głównym tematem rozmowy jest Dzień Życia Konsekrowanego.

Formularz kontaktowy