dolny kościół

Dolny kościół mieści około 2 tysiące osób. W 2007 roku kaplica została całkowicie odnowiona i oddana wiernym do zanoszenia swoich modlitw do Boga i Matki Bożej.  W dolnym kościele ołtarz główny zdobi figura MB Fatimskiej – oryginalnych rozmiarów, przywieziona z Portugalii, usytuowana nad złoconym tabernakulum. Całość, tabernakulum oraz figura MB wkomponowana jest w rozłożyste, złote drzewo dębu.

W Kaplicy obecnie odbywają się Msze Święte pogrzebowe, Msze dla dzieci oraz licznych wspólnot działających w naszej parafii.
Dolny kościół służy także Teatrowi „Pod Górnym Kościołem”, który to wystawia liczne sztuki na specjalnie rozkładanej scenie.

Wokół dolnego kościoła znajdują się salki, z których korzystają wspólnoty oraz dwa długie hole. Jeden służy jako miejsce wystaw ciekawych obrazów i zdjęć. To na jednej z jego ścian, wśród licznych dyplomów Zespołu Dziecięcego „Józefowe Kwiatki” wkomponowana jest pamiątkowa tablica, poświęcona opiekunowi zespołu śp. Ks. Piotrowi Klimczykowi. Drugi hol w okresie Bożego Narodzenia zamienia się w miejsce, gdzie przygotowywana jest Wigilia dla osób samotnych i bezdomnych.

W dolnej części kościoła jest kaplica przedpogrzebowa z polichromią wykonaną przez Józefa i Łucję Ożmin.

Formularz kontaktowy