loader image

Biskup Jan Piotrowski: Łaska Chrztu sprawiła, że jesteśmy wspólnotą wiary.

Każdy, kto spotka Jezusa Chrystusa, winien się nim dzielić z innymi – mówił biskup Jan Piotrowski do zgromadzonych w kościele świętego Józefa Robotnika członków Ruchu Światło-Życie.

Eucharystia odbyła się w Niedzielę Chrztu Pańskiego. W swojej homilii biskup Jan Piotrowski podkreślał, jak ważna jest dla chrześcijanina łaska tego Sakramentu.

– To łaska Chrztu Świętego sprawiła, że stanowimy realistyczną wspólnotę wiary. Jest to możliwe dlatego, że kiedyś dotarła na tę ziemię i do nas osobiście w rodzinach Ewangelia o Jezusie Chrystusie – słowie, które stało się Ciałem i zamieszkało między nami. To wtedy spełniły  się długo oczekiwane obietnice o Mesjaszu, o którym były różne wyobrażenia, ale niewielu miało takie, jak rzeczywiście było; spodziewano się kogoś innego.

Biskup podkreślił także, że najważniejsza w Kościele jest jedność jego członków.

– Pan Jezus nie modlił się o bezgrzeszność swoich wyznawców, ale o to, by byli jedno. Nic tak nie psuje prawdy o Kościele i chrześcijanach, jak brak jedności. To pierworodny grzech Kościoła, ciągle musi się coś podzielić – powiedział.

Pod koniec Mszy świętej do grona Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie przyjęto cztery małżeństwa.

Autor: Wojciech Dudkowski / Radio eM

Zdjęcia: Radio eM

Formularz kontaktowy