Świetlica parafialna „U Józefa”

Nasza świetlica jest miejscem, gdzie dzieci oraz młodzież w wieku szkolnym mogą bezpiecznie spędzić czas z rówieśnikami, porozmawiać, pobawić się, usłyszeć dobre słowo albo radę w trudnej sytuacji.

Jesteśmy otwarci na różne inicjatywy i chętnie angażujemy się w akcje i działania społeczne np. regularnie bierzemy udział w zbiórkach żywności. Szukamy różnych sposobów, żeby pomóc młodym ludziom odnajdywać swoje własne pasje i rozwijać je. Nasi wychowankowie dzielą się swoimi zainteresowaniami i czasem z innymi. Wspólnie z nami planują wydarzenia, które organizujemy.

Jesteśmy jak jedna wielka rodzina.

W naszej świetlicy mamy różne zajęcia i kluby zainteresowań:

  • Kółko taneczne – prowadziła je w tym roku wolontariuszka, która była naszą wychowanką, a teraz dzieli się z innymi swoim czasem i pasją. Prowadzone tańce to zumba i jazz. 
  • Kulinarne – uczymy się przygotowywać zdrowe posiłki – gotujemy, pieczemy i robimy pyszne desery, od ponad roku jesteśmy wspierani na tym polu przez panią dietetyk.
  • Artystyczne – odkrywamy i rozwijamy swoje zdolności manualne. Rysunku uczy nas profesjonalista
  • Fotograficzne – uczymy się podstaw fotografii w teorii i praktyce, organizujemy sesje zdjęciowe w różnych stylach.
  • Muzyczne- śpiewamy, gramy na gitarze, keyboardzie, bębnach.
  • Kółko bilardowe – podstawy gry w bilarda przekazuje nam specjalista w tej dziedzinie.
  • Organizujemy wieczory gier bez prądu – pokazujemy alternatywę dla gier komputerowych.
  • Aktywnie spędzamy czas -rajdy piesze , rowerowe, podchody, wychodzimy na basen, kręgle, lodowisko, kręgle, squasha, bierzemy aktywny udział w akcji „Super trenerzy dla super młodzieży”.
  • Klub Miłośników KiHy, czyli Kultury i Historii – w ramach spotkań klubu poznajemy inne kraje, często gościmy zagranicznych wolontariuszy, którzy opowiadają o kulturze swojej ojczyzny, organizujemy wieczorki tematyczne np. francuski, rosyjski, serbski, japoński …. Zawsze staramy się przygotować potrawę charakterystyczna dla danego państwa. Zapraszamy ciekawych gości np. Sławomir Szmal – zawodnik Vive Tauron Kielce.

Oczywiście w ciągu całego roku szkolnego pomagamy odrabiać lekcje, organizujemy bezpłatne korepetycje z różnych przedmiotów. W tym roku były to : chemia, matematyka, fizyka, historia, informatyka, j. angielski.

W wolnym od nauki czasie organizujemy ferie ze świetlicą oraz w miesiącu sierpniu półkolonie. W tym roku akcja „Wakacje ze świetlicą ” odbędą się w lipcu pod hasłem: “Przygoda, każdej chwili szkoda”.

Aby wychodzić naprzeciw różnym problemom, z którymi w tych czasach boryka się młodzież, proponujemy zajęcia profilaktyczne. Na spotkaniach z profilaktykiem poruszamy trudne tematy, często wychodzą one od samych zainteresowanych.

Chętni mogą również skorzystać z rad psychologa, który ma całodzienny dyżur raz w tygodniu.

Z zajęć w świetlicy może korzystać każdy chętny, ale jeśli już się na uczestnictwo zdecyduje, musi zaakceptować obowiązujące w placówce normy i zasady.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą ofertą. Przyjdź ! Zobacz! Może to jest miejsce również dla Ciebie ! Znajdziesz nas codziennie od 13.00 do 19.00 Domu Parafialnym na II piętrze !

Zamknij